Broşürün Önemi ve Faydaları

Yazar yonetici 16/01/2018 0 Yorumlar

Ticareti geliştirmenin en iyi yolu iyi bir reklamdan geçer. İyi bir reklam iyi bir kazanç demektir. Çünkü bir işletme tüketiciye hizmet eder. Bu tüketicelere ulaşmanın en iyi ve en kolay yolu reklamdır. Şirket tanıtımları, ürün tanıtımları, hizmet tanıtımları, kampanya bilgileri vb. faktörler için reklam araçlarına başvurulur. Bu araçlardan bir tanesi de broşürlerdir.

Broşürler iyi bir reklam kaynağıdır. Sayıca fazla olacağından fazla kitleye hitab eder. Kaliteli bir kağıda renkli olarak basılacağından göze hitab eder ve merak uyandırır.

Broşürlerin içeriğine göre sayfa boyutları ve sayfa sayıları belirlenir. Ulaşmak istenen hedef bu içeriklerde belirlenir ve hedef kitleye ulaştırılmak üzere dağıtım faktörleri tarafından tüketicilere ulaştırılır. Bu etkili reklam kaynağı olan broşürlerle işletme tanınır ve bu tanınan işletme kulaktan kulağa daha da yaygınlaşabilir.

Hizmetine, ürününe, fiyatına güvenen firmalar genelde broşür ile reklamı tercih eder. Çünkü o firma tüm bunlara güvendiği için fark yaratığını bilir ve bu farkın geri bildirimi olarak iyi bir ticari kazanç sağlayacığını da iyi bilir.

Broşür tüketiciler tarafından da çokça incelenir. Bir broşürdeki renkli ve kaliteli bir kağıda basılma olayı tüketici kitlelelerinde merak uyandırır ve incelenilmek ister. İncelenen bu broşürde tüketicinin ihtiyacı olan şeyler olmasada sonuç olarak bir fark yaratılmış ve o firma ismini duyurmuştur. Yani bugün olmasada bir gün intibası uyanacaktır tüketicilerde. Bu yüzden broşürler büyük bir öneme sahiptirler.

Broşürler ve broşür örnekleri en çok fiyatlar ve kampanyalar için kullanılır. Fiyat bilgisi ve ürün özelliklerinin olduğu broşürler daha çok merak uyandırır ve o kullanıcı o ürünü almasada merak eder incelerler. Zaten işletmenin tek amacıda kullanıcının o ürünü alması değildir. Bu temel amaçtır ama tek amaç değildir. O işletme ürün satamamış olabilir fakat firma tanıtımını yapmıştır ismini duyurmuştur.

Bir broşürün hazırlanmasında içeriğinde fark uyandırıcı merak uyandırıcı faktörler olmalıdır. Bu faktörler  o işletmenin tercih edilmesinin sebebi olacaktır aynı zamanda. Bir broşür ne kadar kaliteli hazırlanırsa o kadar merak uyandırır. Ne kadar merak uyandırırsa o kadar tercih edilir.